Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, thotë se Kosova mbetet e angazhuar për të mbrojtur demokracinë dhe sundimin e ligjit në të gjithë vendin.

Përmes një postimi në rrjetin e tij social “Twitter”, Kurti shkruan se që prej 2 vitesh qëkur Serbia ka dërguar avionë ushtarakë luftarakë dhe ambasadorin e Rusisë në kufi me Kosovën, sipas tij, dhuna dhe agresioni serb është intensifikuar.

“Dy vjet më parë, Serbia dërgoi avionë luftarakë MiG-29 dhe Ambasadorin e Rusisë në kufirin tonë për të na frikësuar. Që atëherë, dhuna dhe agresioni i tyre është intensifikuar. Por ne mbetemi të vendosur në angazhimin tonë për të mbrojtur demokracinë dhe sundimin e ligjit në të gjithë Republikën e Kosovës”, shkruan Kurti në Twitter./tvklan.al