Kush e dominon fushatën? Dash Shehi: Basha ka kohën me vete, gënjeshtra e Ramës s’ka më inerciKush e dominon fushatën? Dash Shehi: Basha ka kohën me vete, gënjeshtra e Ramës s’ka më inerci

22:51 13/04/2021

Kreu i Partisë Lëvizja për Zhvillim Kombëtar, Dashamir Shehi, ka analizuar sot fushatën e elektorale për zgjedhjet e 25 Prillit. I ftuar në emisionin “Opinion” në Tv Klan, Shehi u shpreh se Basha po bën fushatë më të mirë se Rama.

Ai tha se Rama po u tregon shqiptarëve lugën bosh, ndërsa për kryetarin e PD tha se kohën me vete.

Basha po bën fushatën më të mirë. Fushatë pro-aktive dhe pro-pozitive. Unë po them gënjeshtra e Ramës nuk ka më inerci u zbraz shishja ka tete vite,  është bosh luga nuk kemi çfarë sajojmë më. Narrativa e Ramës është zigzage, sulmoi kundërshtarët pa kuptim,jo me sulme politike, por si e ke vetullën ti apo si e ke buzën ti e kuptoi marrinë.

Tani ndryshoi narrativa, duket më çlirët.  Unë do ti thoja qytetarëve ç’kam bërë e mund të bëjë. Ai premtoi dhjetë herën tjetër ka mbet tek treshi, ai mund të thotë sa të duash do bëjmë 13, por se beson kush më. 8 vite kaluan shumë gjëra nuk janë bërë. Duhet të jesh naiv të besosh këtë njeri.  Basha ka kohën me vete”, tha Shehi./tvklan.alTë ngjashme