Kush është shqiptari që u vra në Spanjë

Posta

Kush është shqiptari që u vra në Spanjë

09:20 29/03/2019

Mediat spanjolle kanë bërë publik emrin e shqiptarit, i cili u ekzekutua me një plumb pas koke në Spanjë. Bëhet fjalë për një person që njihej me emrin Deda, 46 vjeç.

Shqiptari jetonte në Mazarron. Miqtë e tij kanë treguar se më parë ai punonte si roje sigurie në klube dhe bare me muzikë, ndërsa kohët e fundit punonte si truprojë.  Veçanërisht muajt e fundit, ai kishte punuar në zonën Marbella në Malaga.

Autoritetet dyshojnë se 46-vjeçari është ekzekutuar për shkak të prishjeve të pazareve të drogës ose për shkak të ndonjë konflikti që mund të ketë pasur si pasojë e profesionit që ushtronte.

Trupi i pajetë i tij u gjet të mërkurën pasdite në Totana. Një banor i zonës lajmëroi autoritetet se kishte parë një makinë që nuk kishte lëvizur që prej të hënës së kaluar.

Kur agjentët shkuan gjetën kufomën e 46-vjeçarit, i cili kishte shenja dhune. Ata nuk përjashtojnë mundësinë që Deda të jetë dhunuar në një vend tjetër dhe trupi është sjellë aty për të zhdukur gjurmët./abcnews.al


Reklama
LAJMET

Të ngjashme

Reklama
UKT
UKT

Grupi