Kushëriri i Mbretëreshës burgoset për sulm seksual ndaj një gruaje në shtëpinë e stërgjyshërveKushëriri i Mbretëreshës burgoset për sulm seksual ndaj një gruaje në shtëpinë e stërgjyshërve

16:17 23/02/2021

Një i afërm i Mbretëreshës që sulmoi një grua një shtëpinë e stërgjyshërve të tij është burgosur për 10 muaj.

Simon Bowes-Lyon, Earl of Strathmore, pranoi se sulmoi një grua në Glamis Castle, Angus, në Shkurt të vitit të kaluar. 34-vjeçari është djali i një kushëriri të Mbretëreshës.

Në gjykatë është zbuluar se ngjarja ka ndodhur në një dhomë gjumi në kështjellën ku i rrit Nëna Mbretëreshë.

Pasi u shpall fajtor, në një deklaratë, Bowes-Lyon tha: Unë jam shumë i turpëruar nga veprimet e mia dhe që i kanë shkaktuar një shqetësim të tillë mysafirit në shtëpinë time. Kur kuptova atë që kisha bërë i kërkova direkt falje shpejt grua në fjalë. Unë sot kërkoj falje përsëri me gjithë zemër. Më vjen shumë keq për sjelljen time dhe ankthin që kam shkaktuar, unë kisha pirë shumë natën e incidentit edhe pse jam i vetëdijshëm që nuk është justifikim për sjelljen time. Nuk jam sjellë ndonjëherë ashtu dhe marr përgjegjësi për atë gjë që kam bërë. Falja ime i drejtohet mbi të gjitha gruas në fjalë, por gjithashtu do të doja t’i kërkoja falje familjes, miqve dhe kolegëve për shqetësimin që u kam shkaktuar. /tvklan.alTë ngjashme