Kuvendi i Kosovës diskutime për dialogun me Serbinë – TV KLAN

Kuvendi i Kosovës diskutime për dialogun me Serbinë

Thaçi njofton konference për shtyp

Kuvendi i Kosovës nis sot sesionin e ri parlamentar. Mes 40 pikave të diskutimit është edhe një rezolutë për dialogun mes Prishtinës dhe Beogradit.

Pitet të diskutohen propozimet e opozitës për të mos lejuar presidentin Thaçi të flasë për kufijtë në dialogun me Serbinë, po ashtu edhe grupi negociator i propozuar nga qeveria.

Ndërsa vetë presidenti Thaçi pritet të mbajë një konferencë për shtyp për dialogun me Serbinë.

Tv Klan

Kategori
KosovaTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*

Emisione