Llastiku i zi i flokëve ka qenë aksesori i preferuar i shumë figurave të njohura, përfshirë Brigitte Bardot, Barbra Streisand dhe Madonna. Kohët e fundit është përdorur më shumë për në palestër ose ushtrime fizike në shtëpi, por këtë vit gjithçka ndryshon.

Ky aksesor përbën trend dhe sa vjen e u shton bukurinë dukjeve “casual” apo atyre në mbrëmje.

Pas Bella Hadid, Nicola Peltz Beckham, Rita Ora e shumë të tjera, ky trend po përqafohet dhe nga Kaia Gerber e cila e ka vënë llastikun në flokët e saj super voluminozë. Aksesori i viteve ’60, vjen me një sërë pëlhurash e ngjyrash./tvklan.al