Lajme 09 Shtator 2019, ora 15:30

Lajme 09 Shtator 2019, ora 15:30

16:56 09/09/2019

Titujt kryesor – 9 shtator 2019

PRESIDENTI DESHMON PARA KOMISIONIT HETIMOR: KISHA INFORMACIONE SE ME 8 QERSHOR DO DIGJEJ KUVENDI

Presidenti i Republikes deshmon para Komisionit Hetimor te ngritur per shkarkimin e tij. Kreu i shtetit deklaroi se e çdekretoi 30 qershorin, per shkak se kishte marre informacione zyrtare se, me 8 qershor protestuesit e opozites do te digjnin parlamentin.

RAMA, MESAZH TE FORTE DEPUTETEVE: DO TE HUMBASIM
NESE VAZHDOJME KESHTU

Kryeministri Rama leshon nje mesazh te forte per deputetet. Ai u ka kerkuar t’u japin fund zullumeve me zyrat e shtetit dhe ka paralajmeruar se po vazhduan keshtu Partia Socialiste do t’i humbase zgjedhjet Zgjidhja, sipas tij, eshte reformimi i partise.

ASNJE GJURME NGA BIZNESMENI TURK QE U ZHDUK NE DET, ISHTE NISUR ME JAHT DREJT ITALISE

Ende asnje gjurme nga bizmesmeni i njohur turk, jahti i te cilit u gjet pa asnje person ne bord ne Adriatik, ne afersi te brigjeve te Shengjinit. Ai u zhduk gjate rruges nga porti i Tivatit ne Mal te Zi ne drejtim te Italise.

KANDIDATE ME DENIME NE LISTAT E PARTIVE,KRYESON KOALICIONI AAK-PSD ME 13 PERFAQESUES

Kandidimi i personave të dënuar per vepra te ndryshme penale, nuk është problem vetëm në Shqipëri. Edhe në Kosovë jane zbuluar emra te shumte kandidatesh që kanë pasur probleme me drejtësinë. Listen e kryesor koalicioni AAK-PSD.

REJA NDRYSHON GJYSMEN E SKUADRES PER NDESHJEN ME ISLANDEN, LE NE STOL EDHE KAPITENIN MAVRAJ

Pas humbjes se thelle ne France, trajneri Edi Reja ndryshon rrenjesisht skuadren, duke lene jashte saj thuajse gjysmen e lojetareve qe luajten ne Paris. Ne stol do te jete edhe kapiteni i kombetares, Mergim Mavraj.

NGA SERIALET E NETFLIX TE PROGRAMET ME TE NDJEKUR, NJE BUQETE E LARMISHME NE SEZONIN E RI TE TV KLAN

Televizioni Klan ngre siparin e sezonit te ri me serialet me te suksesshem boterore te gjigandit Netflix, emisionet me te ndjekur dhe spektaklet me te bujshme qe kane mbajtur shikuesit prej vitesh te mberthyer para ekranit.

Spiker: Anjola Hamzaj

LAJMET
Të ngjashme

KPT
KPT
UKT