Lajme 12 Shtator 2019, ora 15:30


Lajme 12 Shtator 2019, ora 15:30

16:53 12/09/2019

Titujt kryesorë – 12 shtator 2019

RAMA: PLAN VEPRIMI ME DISA VENDE TE BE PER HAPJEN E NEGOCIATAVE. TE PREMTEN TAKIM ME MERKEL NE BERLIN

Kater vende te Bashkimit Europian angazhohen ne nje plan veprimi per celjen e negociatave per Shqiperine dhe Maqedonine e Veriut. Kryeministri Rama takon neser ne Berlin kancelaren Merlek per te disktuar mbi kete ceshtje.

BASHA KERCENON BANKAT: MOS JEPNI KREDI PER BIZNESIN

QE FITON KONTRATA ME PPP, DO JENI PJESE E LIGJIT ANTIMAFIA

Kryetari i Partise Demokratike, Lulzim Basha, kercenon bankat e nivelit te dyte e te mos i japin kredi biznesit qe lidh kontrata koncesionare me qeverine. Ai leshon kercenime dhe ndaj kompanive dhe deputeteve qe votojne kontratat.

DOSJA “TOYOTA YARIS”, U KOMUNIKOHET AKUZA KATER TE ARRESTUARVE PER 3.4 MILIONE EUROT

Prokuroria u komunikon akuzat per pastrim parash dhe grup te strukturuar kriminal 4 te arrestuarve per ceshtjen e njohur si Toyota Yaris. Ata u kapen pasi tentuan te fusin qershorin e kaluar ne Shqiperi 3.4 milione euro.

SHQIPTARET, PUSHIME TE SHTRENJTA. GJYSMEN E VITIT SHPENZUAN 700 MLN EURO JASHTE VENDIT

Shqiptaret thyen kete vit rekordin e shpenzimeve per pushime jashte vendit. Te dhenat zyrtare tregojne se nga janari deri ne qershor ata shpenzuan afro 700 milione në qershor për udhëtime.

EDY REJA PER TV KLAN: DESHIROJ RINOVIMIN. ENTUZIAST PER KOMBETAREN, SHQIPTARET MERITOJNE SHUME

Trajneri i Kombetares, Edi Reja, thote per Tv Klan se deshiron te rinovoje kontraten me Federaten Shqiptare te Futbollit. Ai shprehet entuziast per lojen e ekipit dhe thote se shqiptaret meritojne me shume nga kjo kombetare.

Grupi
LAJMET
Të ngjashme

Grupi