Lajme nga bota Izrael-Palestinë, Austronautët (3 Dhjetor 1998)

Lajme nga bota Izrael-Palestinë, Austronautët (3 Dhjetor 1998)

12:54 03/12/1998

Lajme nga bota: Në Mahnila jetimorja e themeluar në 1913 përfshihet nga flakët dhe merr jetën e 28 personave. Banoret në Mahnila janë të përfshirë nga dhimbja.

Izrael-Palestinë acarohet gjendja. Qeveria e Netanjahut duhet të vendosë kushte të reja për Palestinën.

Në SHBA anija kozmike Shatell pezullon fluturimin 19sek para nisjes, shkak ishte një sinjal alarmi nga një gabim teknik./tvklan.al

Gazetare : Mirela Milori
UKT
Grupi
LAJMET

Të ngjashme


UKT
Grupi