Lajme nga bota Ocalan,Boris Jelsin,Paris (7 Dhjetor 1998)

Lajme nga bota Ocalan,Boris Jelsin,Paris (7 Dhjetor 1998)

15:09 07/12/1998

Lajme nga bota: Çeshtja Ocalan mbledh Europën në Bruksel për të gjetur zgjidhje për këtë çeshtje. Abdullah Ocalan pranon për të dalë në gjykatë ndërkombëtare, duke akuzuar regjimin turk dhe për atentatin që iu bë Papa Gjon Palit II nga Ali Akca.

Në Rusi presidenti Boris Jelsin shkarkon shefin e administratës së Kremlinit Valentin Njumashev, pas kthimit të tij nga spitali.

Në Paris, nga zjarri vdesin shtatë persona dhe plagosen 36 të tjerë. /tvklan.al

Gazetare : Mirela Milori


Grupi
LAJMET
Të ngjashme
Grupi