Lajme nga bota Rusi, SHBA-Irak, Izrael (12 Nëntor 1998)

Posta

Lajme nga bota Rusi, SHBA-Irak, Izrael (12 Nëntor 1998)

16:10 12/11/1998

Lajme nga bota : Në Rusi, Boris Jelsin kryen takim me kryeministrin Japonez. Ky takim në Moskë vjen pas shumë vitesh dhe thyen akullin mes dy vendeve.

Në SHBA aeroplanmbajtëset luftarakë të NATO-s janë kundër Bagdatit. Fillon tërheqja e shtetasve amerikanë nga Iraku. Këshilli i Sigurimit nuk është i bindur për sulmin e SHBA-së ndaj Irakut.

Në Izrael merren masa për mbrojtjen ndaj armëve kimike. Qeveria Izraelite ndërton shtëpi për kolonët në Jeruzalem.

Pamje Boris Jelsin me kryeministrin Japonez. SHBA aeroplanmbajtëset, Sadam Hysein. Izrael ndërtimi i shtëpive. Benjamin Njetenjahu./tvklan.al

Gazetare: Mirela Milori


Reklama
Grupi
LAJMET

Të ngjashme

Reklama
UKT
Grupi
UKT