Lajme nga bota: SHBA-ja dhe Britania deklarojnë ndërprerjen e sulmeve të bombardimeve në Irak. Kjo ndërprerje sipas Bill Klinton dhe Toni Bler ndodh pasi objektivat e tyre u realizuan.Irakenet pas këtij lajmi nisin festimet me armë në dorë duke deklaruar se ata fituan luftën me armikun amerikan.

Sulmet amerikano- britanike duke bombarduar vazhduan për katër ditë me radhe në Bagdad. Sipas të dhënave të Pentagonit janë shkatërruar 100 baza ushtarake dhe rezidenca qeveritare./tvklan.al

Gazetare : Mirela Milori