Lajme nga bota, Xhakarta, OKB , Argjentinë (14 Nëntor 1998)

Posta

Lajme nga bota, Xhakarta, OKB , Argjentinë (14 Nëntor 1998)

11:45 14/11/1998

Lajme bota: Në Xhakartë, kaos dhe përleshje mes ushtrisë e protestuesve, ku numërohen disa të vrarë.

OKB, sekretari Kofi Anan i bën thirrje Irakut dhe fton Sadam Hysein për çarmatim dhe agjensi atomike. Për këtë reagon edhe presidenti Francez Zhak Shirak, i cili shprehet kundër masave ekstreme ndaj Bagdatit.

Në Argjentinë mbahet konferenca për ndotjen e mjedisit ku dhe arrihet marrëveshja kundër përdorimit të gazit.

Pamje Xhakarta protesta, ushtria. OKB Kofi Anan, Keshilli i Sigurimit, presidenti Francez Shak Shirak, Bill Klinton. Pamje konferenca e mjedisit Buenos Ajros, ambjentalist./tvklan.al


Reklama
Grupi
LAJMET

Të ngjashme

Reklama
UKT
Grupi
UKT