Lajme Tv Klan 07 Tetor 2019, ora 15:30

Lajme Tv Klan 07 Tetor 2019, ora 15:30

16:52 07/10/2019

Titujt kryesorë – 7 tetor 2019

VETEVENDOSJE E LDK, GATI PER NEGOCIATA PER FORMIMIN E QEVERISE SE RE

Levizja Vetevendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosoves jane gati per te negociuar per formimin e qeverise se re. Rezultatet u mundesojne atyre nje qeveri pa aleate te tjere, ndonese do te duhet te kene ne perberje perfaqesues te komunitetit serb.

THAÇI: DUHET PJEKURI PER QEVERINE E RE. ZGJEDHJET VLERESOHEN EDHE NGA TIRANA E SHKUPI

Presidenti Hashim Thaci u ben thirrje partive politike qe kane fituar zgjedhjet qe te tregojne maturi ne formimin e qeverise se re. Procesi zgjedhor vleresohet edhe nga politika ne Shqiperi dhe Maqedonine e Veriut.

RRITET BESIMI I BIZNESIT NE EKONOMI. NDERTUESIT DHE KONSUMATORET MBETEN PESIMISTE

Pas disa muajsh ne renie, besimi i biznesit ne ekonomi shenon rritje. Por anketa e fundit e Bankes se Shqiperise tregon se sektori i ndertimit dhe konsumatoret vijojne te mbeten pesimiste per ecurine ekonomike te vendit.

KERKUESIT PER HIPOKSINE FITOJNE NOBELIN NE MJEKESI, ÇMIMI SHKON PER DY AMERIKANE DHE NJE BITANIK

Dy shkencetare amerikane dhe nje britanik shpallen fitues te cmimit Nobel per Mjekesine. Ata u vleresuan per zbulimet e tyre qe lidhen me ndjeshmerine dhe pershtatjen e qelizave te njeriut ne prani te oksigjenit. 

CIKALLESHI: REJA DUHET TA DREJTOJE KOMBETAREN EDHE PAS KUALIFIKUESEVE PER KAMPIONATIN EUROPIAN

Sokol Cikalleshi thote ndeshja me Turqine do te jete vendimtare per kualifikimin ne kampionatin Europian. Por sulmuesi i kombetares shprehet se trajneri Edi Reja duhet te vazhdoje ta drejtoje kombetares edhe nese pas kualifikuesve.

Spiker: Anjola Hamzaj

LAJMET
Të ngjashme
KPT
KPT
UKT