Lajme Tv Klan 11 Maj 2022, ora 19:30
Lajme Tv Klan 11 Maj 2022, ora 19:30

21:01 11/05/2022

#Lajme, #edicioniinformativ ora 19:30 data 11 Maj 2022 #TvKlan #KlanLajme

Spiker: Drini Zeqo

Headlines 11 Maj 2022

Rama: SPAK të bëjë hetime 360 gradë. Të hetojë 21 Janarin. Kallëzojmë 2 kryebashkiakë të PS

Kryeministri Rama hedh poshtë akuzat se po bën presion ndaj SPAK, por thotë se Prokuroria e Posaçme duhet te hetoje edhe ish-zyrtarët e lartë, me 21 janarin e Gërdecin. Kreu i qeverisë paralajmëron kallëzim penal për 2 kryebashkiakë socialistë.

Berisha: Rama të çojë në SPAK çdo prove kundër meje. Ka frikë se Prokuroria po heton aferat e qeverisë

Ish-kryeministri Berisha sfidon kryeministrin Rama të çojë në SPAK çdo provë kundër tij dhe e fton në debat publik. Ai thotë se Rama po e sulmon SPAK-un për shkak të frikës se prokurorët e posaçëm po hetojnë aferat e qeverise.

Arrestohet punonjësi i Kadastres i denoncuar në ‘’Stop’’. Lame: 35 të larguar nga puna në 2022

Policia arreston zyrtarin e kadastrës së Sarandës të denoncuar një ditë më pare në emisionin “STOP” ne Tv Klan, pasi i kerkoi 2 mije euro nje qytetari per nje certifikate pronësie. Artan Lame thotë se brenda ketij viti u larguan 35 punonjës nga sistemi.

Vrojtimi i BSH: Covid dhe lufta në Ukrainë përkeqësuan situatën financiare të Shqipërisë

Pandemia dhe lufta ne Ukraine perkeqësuan gjendjen ekonomike të familjeve shqiptare. Sipas nje vrojtimi te Bankes se Shqiperise, ne 12 muajt e fundit, per 17 perqind te familjeve, situata është me e keqe se më parë.

Abazoviç ndryshon kursin e Malit të Zi: Duhet të mbështesim ‘’Ballkanin e Hapur’’

Kryeministri i Malit te Zi, Dritan Abazovic, ndryshon kursin e vendit te tij per sa i përket “Ballkanit te Hapur”. Ai thotë se Podgorica duhet ta mbeshtese këtë nismë që lehtëson lëvizjen dhe ndihmon ne zhvillimin ekonomik te vendeve.

Shiten në pak orë biletat e finales së Conference League. Panuçi për Klan: Shqiptarët janë me Romen

Shiten ne pak orë biletat për finalen e Conference League qe do luhet më 25 maj në Tiranë. Ish-trajneri i kombëtares Kristian Panuçi thote në një intervistë për Tv Klan se beson që shqiptarët do mbështesin ekipin e Romes dhe jo të Fejnordit.

Të ngjashme