Lajme Tv Klan 11 Tetor 2019, ora 19:30

Posta

Lajme Tv Klan 11 Tetor 2019, ora 19:30

21:23 11/10/2019

Titujt kryesorë: 11 tetor 2019

APELI I PPE: T’I HAPEN NEGOCIATAT ME BE TIRANES E SHKUPIT. MJET,
PER PAQEN NE KONTINENT
.

Partitë Popullore Europiane i kërkojnë Komisionit Europian hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Në një letër drejtuar krerëve të unionit, Xhozef Dol, deklaron se, vendimi pozitiv për zgjerimin e bashkimit evropian, eshte mjet per paqen në kontinent.

PERFUNDIMTARE, VENECIA: META TEJKALOI KOMPETENCAT. PARTITE POLITIKE NUK MUND TE BLLOKOJNE PROCESET ZGJEDHORE

Komisioni i Venecias vendos perfundimisht se presidenti Meta tejkaloi kompetencat e tij kushtetuse me anulimin e zgjedhjeve. Ne opinionin final thuhet se, bojkoti i asnje partie politike s’mund te bllokoje zgjedhjet. Reagon presidenca: kreu i shtetit nuk ka bere asnje shkelje te kushtetutes

VIJOJNE REAGIMET NE TIRANE E PRISHTINE KUNDER NOBELIT NE LETERSI PER HANDKE: ÇMIM QE INKURAJON URREJTJEN

Vijojne reagimet e ashpra ne Tirane e Prishtine kunder dhenies se cmimit Nobel per letersine austriakut Peter Handke, mbeshtetes i Sllobodan Milloshevicit. Akademike e politikane e quajne ate si nje cmim qe inkurajon urrejtjen dhe konfliktin.

MARSIDA QATJA RREFEN VRASJEN NE SHTEPINE E SAJ: SI NDODHI PERPLASJA ME ARME NE SY TE FEMIJES 2 VJEÇ

Marsida Qatjas rrefen ne detaje perplasjen me arme qe ndodhi nje dite me pare ne shtepine e saj dhe qe la 1 viktime e 1 te plagosur. 31 –vjecarja thote se gjithcka ndodhi ne sy te femijes se saj 2 –vjecar.


OTP
Reklama
Grupi
LAJMET

Të ngjashme

Reklama
AZHBR
UKT
Grupi
UKT