Lajme Tv Klan 12 Gusht 2022, ora 19:30

Lajme Tv Klan 12 Gusht 2022, ora 19:30

21:18 12/08/2022

#lajme, #edicioniinformativ ora 19:30 data 12 Gusht 2022 #TvKlan #KlanLajme

Spiker: Reis Çiço

Headline 12 Gusht 2022

Shqipëria dorëzon në KIE notën verbale kundër raportit të Dick Marty. Kërkon rrëzimin e akuzave për trafik të organeve

Shqipëria dorëzon në Këshillin e Europës notën verbale kundër raportit të Dick Martyt. Tirana zyrtare kërkon rishikimin e raportit dhe hedhjen poshtë të akuzave për trafikim të organeve njerëzore në Shqipëri dhe Kosovë

Berisha: Në zgjedhjet lokale, me logon e PD. Kandidatët do zgjidhen përmes sistemit të primarëve

Kryedemokrati Sali Berisha, thotë se në zgjedhjet e ardhshme vendore Partia Demokratike do të kandidojë me siglën e vet ndërsa kandidatët për kryetar bashkie do zgjidhen përmes primareve. Nuk perjashton koalicionin me Ilir Meten

 “S’ka grup kriminal”, SPAK shpall moskopetencë për “Alba Exotic Fruit”. Çësthja i kalon Durrësit

5 ngarkesat me kokainë të kapura në kontejnerët e “Alba Exotic Fruit” do të hetohen nga prokuroria e Durrësit. SPAK ka shpallur moskompetencën për këtë çështje, pasi nuk ka arritur të vërtetojë ekzistencën e një grupi criminal

Shërbimet online rikthehen në normalitet të plotë. E-Albania aksesohet dhe për veprimet konsullore

Pas 4 javësh nga sulmi kibernetik të gjitha shërbimet publike që ofrohen përmes platformës e-albania janë kthyer në funksion normal. Përjashtim bën vetëm shërbimi për njëhesimin e diplomave të lëshuara nga institucionet e huaja

Rriten kërkesat e maturanteve për mësuesi. Interes I ulet për degët e bujqësorit dhe të shkencave ekzakte

Rritet interesi i maturantëve për të studiuar për mësuesi. Aplikimet për shkencat ekzakte dhe bujqësorin mbeten të njëjta si një vit më parë, ndërsa për herë të parë inxhinieria ia ka kaluar mjekësisë.

SHBA shpall non grata zv/Presidentin e Paraguajt. DASH: Është përfshirë në korrupsion të konsiderueshëm

Sekretari i Shtetit, Entoni Blinken shpall non grata zv/presidentin e Paraguajt dhe një bashkëpunëtorin e tij. Hugo Velazkuez dhe Juan Duarte janë sanksionuar nga DASH për përfshirje në korrupsion të konsiderueshëm dhe ndërhyrje në proceset publike. 

Të ngjashme