Lajme Tv Klan 13 Gusht 2022, ora 19:30

Lajme Tv Klan 13 Gusht 2022, ora 19:30

20:42 13/08/2022

#lajme, #edicioniinformativ ora 19:30 data 13 Gusht 2022 #TvKlan #KlanLajme

Spiker: Reis Çiço

Headline 13 Gusht 2022

Raporti Dick Marty, Rama: Famëkeq, nuk mund të gëzojë rezolutë mbështetëse. Duhet drejtësi

Kryeministri Edi Rama thotë se raporti famëkeq i Dick Martyt për trafikimin e organeve nuk meriton rezolutë mbështetëse. Ndaj ai i kërkon Këshillit të Eruopës të realizojë një raport vijues për të vendosur drejtësi.

Vizita e parë jashtë vendit, Begaj të hënën në Kosovë. Zbardhet agjenda e takimeve të Presidentit

Bajram Begaj do te kryeje nesër vizitën e parë si president i Shqipërisë në Kosove. Ai do të pritet nga presidentja Vjosa Osmani, kryeministri Albin Kurti dhe drejtuesve të lartë të instititucioneve dhe partive politike në Prishtinë

Radhë kilometrike në Kakavijë. Ministria e jashtme ndërhyn te pala greke për normalizimin e situatës

Kthimi i emigrantëve shqiptarë drejt vendeve të tyre të banimit dhe punës në Greqi ka shkaktuar radhë të gjata në pikën e kalimit kufitar në Kakavijë. Shkak është bërë pala greke e cila ka vënë në dispozicion pak sportele. Ministria e Jashtme ndërhyn për normalizimin e situatës.

Detaje të reja nga masakra më 11 të vrarë në Mal të Zi, autori u vra nga fqinji I tij

Detaje te reja janë zbardhur nga masakra e Cetinjes ne Malin e Zi ku mbeten te vrare 11 persona së bashku me autorin e ngjarjes. Agresori u vra nga një person, qe po cilësohet si hero, pasi parandaloi që masakra të merrte permasa edhe më tragjike.

“The Times”: Shqipëria konkurron Greqinë e Kroacinë për turizmin. Po I largohet reputacionit negativ për lidhje me krimin

Prestigjiozja britanike “The Times” i bën jehonë zhvillimit të turizmit në vendin tonë, teksa shkruan se Shqipëria po konkurron Greqinë dhe Kroacinë. Kryeministri Edi Rama thotë se në 7 muajt e fundit numri i turistëve britanik është trefishuar

Të ngjashme