#Lajme, #edicioniinformativ ora 19:30 data 14 Prill 2023 #TvKlan #KlanLajme

Spiker: Reis Çiço

Headlines 14 Prill 2023

Nis zyrtarisht fushata zgjedhore. 2 koalicione, 44 parti e 23.788 kandidate per bashkite e keshillat

Nisi sot zyrtarisht fushata elektorale për zgjedhjet vendore te 14 majit. Ne këto zgjedhje janë në garë 2 koalicione, 44 parti,  144 kandidatë për kryetare bashkie dhe 23 mijë e 644 kandidatë për këshillat bashkiake.

Apeli vendos sot per lefter allen. ish-kryebashkiaku kerkon lirimin

Nisi sot zyrtarisht fushata elektorale për zgjedhjet vendore te 14 majit. Ne këto zgjedhje janë në garë 2 koalicione, 44 parti,  144 kandidatë për kryetare bashkie dhe 23 mijë e 644 kandidatë për këshillat bashkiake.

Gjykata elbasanit rrezon kerkesen e Moskes: Spiunia nuk do te esktradohet

Gjykata e Elbasanit refuzon kërkesën e autoriteteve ruse për te ekstraduar shtetasen Zvetlana Timofeva, e cila është arrestuar ne Shqipëri nen akuzën për spiunazh. Kundër ekstradimit ishin vetë e akuzuara si dhe prokuroria.

Dhuna ne familje, fenomeni eshte me i perhapur tek grate e paarsimuara

350 raste të dhunës në familje përfunduan në gjykatën e Tiranës gjatë vitit të shkuar. Nga të dhënat zyrtare rezulton se shumica e viktimave te këtij fenomeni jetojnë në zonat urbane dhe janë me arsim bazë.

Ish -presidenti Trump, 7 ore paraprokuroreve per parregullsi me te ardhurat e bizneseve.

Ish-presidenti amerikan, Donald Trump, u mor ne pyetje për 7 orë me radhë nga një grup prokurorësh të Nju Jorkut, të cilët po hetojnë për parregullsi në të ardhurat e bizneseve të tij dhe shmangie të taksave.

/tvklan.al