Lajme Tv Klan 14 Tetor 2019, ora 15:30

Posta

Lajme Tv Klan 14 Tetor 2019, ora 15:30

21:20 14/10/2019

Titujt kryesorë: 14 tetor 2019 Ora 19:30

NEGOCIATAT, PA REZULTAT TAKIMI I AMBASADOREVE TE PERHERSHEM. 4 VENDE TE BE, LETER BRUKSELIT TIRANA E SHKUPI I PLOTESUAN KUSHTET

Ambasadoret e pershershem te Bashkimit Europian e mbyllen pa rezultat takimin per hapjen e negociatave me Tiranen dhe Shkupin. Ndersa 4 ministra te jashtem te vendeve te anetare ne nje leter te hapur thone se dy vendet i kane plotesuar kushtet.

VENECIA PUBLIKON OPINIONIN FINAL: PRESIDENTI S’KA TE DREJTE TE ANULOJE ZGJEDHJET

Komisioni i Venecias publikoi sot opinionin final mbi dekretin e presidentit te republikes per anulimin e zgjedhjeve. Venecia thote se presidenti nuk ka te drejte te anuloje zgjedhjet dhe se ai veproi pa baze ligjore. Politika ne Tirane e lexon sipas deshires.

AMBASADORI I OSBE U NGRE GISHTIN PROTESTUESVE. POLITIKA REAGON NDAJ GJESTIT, BORCHARDT KERKON FALJE

Opozita e quan te turpshem gjestin e ambasadorit te OSBE –se qe u ngriti gishtin disa protestueve te zones se Astirit. Mazhoranca thote se opozita nuk duhet te nxise sulmet ndaj diplomateve, ndersa vete ambasadori kerkon falje.

KLSH: BORXHI TATIMOR 1.07 MILIARD DOLLARE, SA 7% E PBB. GJYSMEN E KANE 50 KOMPANI TE MEDHA

Borxhi tatimor arriti në 1 miliard e 77 milion dollarë vitin që shkoi, ndërsa afro gjysma e tij zotërohet nga 50 kompani të mëdha. Kontrolli i Larte i Shtetit thote se rritja e tij vjen kryesisht nga moskryerja e pagesave nga tatimpaguesit.

“HELMIMI NGA VOTAT”, PRISHTINA KERKON EKSPERTE NDERKOMBETARE. VUCIC: SAJESE PER TE VJEDHUR

Prishtina kerkon eksperte nderkombetare per te hetuar mbi dyshimet se dhjetera komisionere u helmuan gjate numerimit te votave te ardhura nga serbet. Presidenti serb Vucic reagon duke e quajtur kete akt si nje sajese per te vjedhur votat.


Reklama
LAJMET

Të ngjashme

Reklama
UKT
UKT

Grupi