Lajme Tv Klan 15 Gusht 2022, ora 23:00

Lajme Tv Klan 15 Gusht 2022, ora 23:00

23:51 15/08/2022

#lajme, #edicioniinformativ ora 23:00 data 15 Gusht 2022 #TvKlan #KlanLajme

Spiker: Reis Çiço

Headline 15 Gusht 2022

Presidenti Begaj vizitë zyrtare në Kosovë: I lumtur në shtëpinë e shqiptarisë. Pavarësia, e pakthyeshme

Bajram Begaj pritet me nderime të larta në Kosovë gjatë vizitës së tij të parë zyrtare jashtë vendit. Ai zhvilloi takime krerët më të lartë të Kosovës, teksa tha se ishte i nderuar që vinte në shtëpinë e shqiptarisë

Rama, optimist për anëtarësimin në BE: Pas 10 vitesh do jemi pjesë e Unionit Europian

Kryeministri Rama është optimist përsa i përket anëtarësimit të Shqipërisë në Be. Në një intervistë për Frons souar ai thote se pavaresisht zvarritjeve që hasën për cceljen e negociatave, pas 10 vitesh Shqiperia mund të jetë pjesë e Unionit.

Berisha: Superskandal në Portin e Durrësit. Prona e shqiptarëve, në dorë të një kompanie “offshore”

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha akuzon kryeministrin Rama se nëpërmjet projektit të Durrësit po grabit pronën e shqiptarëve. Ai thotë se në kundërshtim me ligjet e vendit porti po I jepet një kompanie offshore

Aksident në Tiranë. E reja humb kontrollin e makinës dhe merr para tre persona. Dërkohen në spital

Tre persona u plagosën gjatë një aksidenti rrugor që ndodhi pasditen e sotme në Tiranë. Një 29-vjeçare humbi kontrollin e mjetit dhe morri përpara këmbësorët që po ecnin në trotuar. Të plagosurit u dërguan në spital jashtë rrezikut për jetën

Gjermania “Dei Zeit”, reportazh për turizmin në Shqipëri: Magjia Rivieres, bashkon Jugun dhe Lindjen

Prestigjiozja gjermane Di Cajt i ka kushtuar një reportazh magjisë që ofron riviera shqiptare, teksa i renditet plazhet dhe peisazhin e maleve në Shqipëri me ato të Greqisë dhe Kroacisë. Mbi 100 mijë gjermanë kanë vizituar këtë vit vendin tonë.

Shqipëria ndihmon Kosovën me energji. Kthehet furnizimi normal i qytetarëve

Pezullohet vendimi për ndërperjen e energjisë elektrike për qytetarët e Kosovës. Kjo u bë e mundur falë ndihmës që Shqipëria ka vendosur t’i jap Kosovës për përballimin e situatës deri në gjetjen e një zgjidhje përfundimtare

Të ngjashme