#lajme, #edicioniinformativ ora 15:30 data 15 Shkurt 2024 #TvKlan #KlanLajme

Spiker: Anjola Hamzaj

Sekretari Blinken në Tiranë. Takim me Ramën Begajn dhe drejtuesit e institucioneve të drejtësisë.

Rama, replika me përfaqësuesin grek në Bruksel për Belerin: Çështje e drejtësisë.

Emigrantët, senati italian miraton marrevëshjen. Nis brenda 90 ditësh puna për kampin e Gjadrit.

Miratohet me votat e PS ligji për bastet online. Opozita tenton sërish të bllokojë seancën.

Arrestohet në Turqi i shumëkërkuari Ibrahim Lici. Akuzohet për vrasjen e Endri Mustafës në Shkodër.

Sylvinho nis përgatitjet për ndeshjet miqësore. Tur për të parë nga afër gjendjen e futbollistëve.

/tvklan.al