#lajme, #edicioniinformativ ora 19:30 data 16 Mars 2023 #TvKlan #KlanLajme

Spiker: Redi Prifti

Dhëndri i Trump, projekt për Sazanin. Synohet transformimi në një resort luksoz

Dhëndri i ish-presidentit amerikan Donald Trump po planifikon ndërtimin e një resorti luksoz në ishullin e Sazanit, përmes një investimi gjigand në brigjet shqiptare. Interesi është konfirmuar për Tv Klan edhe nga ministria e turizmit dhe mjedisit.

Aeroporti i Vlorës, në fund të vitit do të aplikojë për cerfitikimin e operimit dhe sigurinë

Përfundon një pjesë e rëndësishme e punimeve të aeroportit të Vlorës dhe drejtuesit synojnë që në fund të këtij viti të aplikojnë për certifikimin e tij për operimin dhe sigurinë në terren. Aeroporti parashikohet të nisë fluturimet në 2025-ën.

Vrasja e Gentian Bejtjes, dyshohet nga 3 persona makina e krimit u vodh në Shkodër, disa të shoqëruar

Dalin detaje të reja nga hetimet për vrasjen e Gentian Bejtes një ditë më parë në fshatin larushk të Fushë Krujës. Në vendin e ngjarjes u gjetën 48 gëzhoja kallashnikovi ndërsa autorët dyshohet të kenë qenë 3 persona.

Alkooli, faktor kryesor risku për kancerin e gjirit. OBSH: 79% e grave nuk janë në dijeni të këtij rreziku

Një raport i fundit i OBSH-së zbulon se alkooli është një nga faktorët kryesorë të riskut për kancerin e gjirit, por 79% e grave nuk janë në dijeni të tij. Ekspertët thonë se në Shqipëri kanceri i gjirit është një nga më të përhapurit në popullatë.

Tajani kundër Macron: Jo trupa ushtarake në Ukraine. Do të ishte lufta e tretë botërore

Vijojnë replikat mes krerëve europianë për ndërhyrjen ushtarake në Ukrainë. Italia është kategorikisht kundër idesë së Francës për dërgimin e trupave ushtarake të NATO-s në Ukrainë. Sipas Romës, kjo do të thotë “Luftë e Tretë Botërore”.

Sylvinho shpjegon listën për miqësoret. Askush nuk është jashtë, por dua të shoh të rinjtë 

Trajneri Silvinjo shpjegoi sot listën e futbollistëve të thirrur për miqësoret me Kilin dhe Suedinë, të cilat do t’i ndiqni falas në Tv Klan. Ai tha se skuadra ka ruajtur ekuilibrin dhe se askush nuk është i përjashtuar, por dëshiron të shohë edhe të rinjtë.

/tvklan.al