Lajme Tv Klan 16 Shtator 2019, ora 19:30

Lajme Tv Klan 16 Shtator 2019, ora 19:30

21:28 16/09/2019

Titujt kryesorë: 16 shtator 2019 Ora 19 30

RAMA PER TV KLAN: S’KA ZGJEDHJE TE PARAKOHSHME. NEGOCIATAT, CESHTJE E BRENDSHME POLITIKE E BE

Kryeministri Rama perjashton cdo mundesi per zgjedhje te parakohshme. Ne nje interviste per Tv Klan ai thote se eshte i hapur per te negociuar me opoziten, ndersa per negociatat shprehet se eshte ceshtje e brendshme e vendeve te BE-se.

PD: KRYEBASHKIAKU I VAUT PER VJEDHJE MAKINASH. BABANI MOHON AKUZAT

Partia Demokratike publikon disa dokumenta qe sipas saj tregojne se kryetari i Bashkise se Vaut te Dejes, ka qene i arrestuar dhe denuar ne Sicili per vjedhje makinash. Babani mohon akuzat dhe paralajmëron padi penale.

ZBARDHET VRASJA E SANTIAGO MALKOS, I ARRESTUARI TREGON EMRAT E AUTOREVE

Zbardhet vrasja e ish –policit Santiago Malko. Blendi Teta, i arrestuar per fshehje krimi, ka treguar emrat e tre personave qe dyshohen si autore. Policia thote se ngjarja ka ndodhur si pasoje e nje konflikti te vjeter per lotot sportive.

PREZANTOHET PROJEKTI PER AEROPORTIN E VLORES. RAMA: NDERTIMI NIS PRANVEREN E ARDHSHME

Pranvereën e ardhshme qeveria planifikon të nisë ndërtimin e aeroportit të Vlorës. Gjatë prezantimit të projektit kryeministri tha se ekzistojnë dy opsione ai për ta ndërtuar me fonde qeveritare ose nga një kompani private.

KARTEMONEDHAT E REJA DALIN ME 30 SHTATOR, SEJKO: KANE ELEMENTE TE SHTUAR SIGURIE

6 prerjet e reja të kartmonedhave të lekut do të hidhen në qarkullim gradualisht nga 30 shtatori. Në një intervistë për TV Klan, guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko tregon arsyet e ndryshimit dhe zbulon se ato kane elemente te shtuar sigurie.

NIS VITI I RI SHKOLLOR, 24 MIJE FEMIJE ULEN NE BANKA PER HERE TE PARE

Nisi sot viti i ri shkollor per arsimin parauniversitar. Per here te pare ne bankat e shkolles ulen 24 mije femije. Qeveria flet per reforma te thella ne arsim, ndersa opozita e akuzon per braktisje te shkolles nga nxenesit.  

Të ngjashme

Grupi

Kallezo