Lajme Tv Klan 17 Shtator 2019, ora 15:30

Lajme Tv Klan 17 Shtator 2019, ora 15:30

16:39 17/09/2019

Titujt kryesorë – 17 shtator 2019

TUSK VIZITON SOT TIRANEN, TAKIM ME KRYEMINISTRIN RAMA PER NEGOCIATAT

Presidenti ne largim i Keshillit Europian, Donald Tusk mberrin ne Tirane. Ne keto momente ai po zhvillon nje takim me kryeministrin Rama. Ne qender te bisedimeve eshte hapja e negociatave.

OPOZITA, PLATFORME PER DALJEN NGA KRIZA, BASHA: ZGJIDHJA VJEN NGA BRENDA, JO NGA JASHTE

Opozita do te paraqese nje platforme per daljen nga kriza. Lulzim Basha thote se zgjidhja duhet te vije nga brenda dhe jo nga nderkombetaret. Aleatet e Bashes zbulojne planin per te rikthyer tek e djathta figurat e spikatura qe jane larguar prej saj.

AEROPORTI I PULJAS KERKON VLOREN, OFERTA PREZANTOHET JAVEN E ARDHSHME

Aeroporti i Puljas shpreh interes per te marre ne administrim aeroportin e ri qe do te ndertohet ne Vlore. Mediat italiane shkruajne se oferta do te prezantohet ne nje takim qe pritet te mbahet javen e ardhshme me kryeministrin Rama.

VUCIC FLET ME PALMERPER KOSOVEN: JEMI LARG ZGJIDHJES, POR NUK DO TE JETE SIÇ DUAM NE

Presidenti i Serbise Aleksander Vucic pranon se bisedimet me Kosoven nuk do te mbyllen sic kerkon Beogradi. Pas nje bisede me te derguarin amerikan, Methju Palmer, ai tha se gjithesesi zgjidhja eshte ende larg.

Spiker: Anjola Hamzaj


Grupi
LAJMET
Të ngjashme
Grupi