Lajme Tv Klan 17 Shtator 2019, ora 19:30

Lajme Tv Klan 17 Shtator 2019, ora 19:30

22:05 17/09/2019

Titujt kryesorë: 17 shtator 2019

TUSK I KERKON BE-se HAPJEN E NEGOCIATAVE ME SHQIPERINE: E MERITONI, ASKUSH NUK PO JU BEN NDER!

Presidenti ne largim i Keshillit Europian, Donald Tusk i kërkon Bashkimit Europian të mos ketë asnjë mëdyshje për të çelur negociatat me Shqipërinë. Pas takimit me kryeministrin Rama, ai tha se ky nuk është një nder që i bëhet vendit tonë, por shpërblim për arritjet në reforma.

OPOZITA, PLATFORME PER DALJEN NGA KRIZA, BASHA: ZGJIDHJA VJEN NGA BRENDA, JO NGA JASHTE

Opozita do te paraqese nje platforme per daljen nga kriza. Lulzim Basha thote se zgjidhja duhet te vije nga brenda dhe jo nga nderkombetaret. Aleatet e Bashes zbulojne planin per te rikthyer tek e djathta figurat e spikatura qe jane larguar prej saj.

AEROPORTI I PULJAS KERKON VLOREN, OFERTA PREZANTOHET JAVEN E ARDHSHME

Aeroporti i Puljas shpreh interes per te marre ne administrim aeroportin e ri qe do te ndertohet ne Vlore. Mediat italiane shkruajne se oferta do te prezantohet ne nje takim qe pritet te mbahet javen e ardhshme me kryeministrin Rama.

VUÇIÇ FLET ME PALMER PER KOSOVEN: JEMI LARG
ZGJIDHJES, POR NUK
DO TE JETE SIÇ DUAM NE

Presidenti i Serbise Aleksander Vucic pranon se bisedimet me Kosoven nuk do te mbyllen sic kerkon Beogradi. Pas nje bisede me te derguarin amerikan, Methju Palmer, ai tha se gjithesesi zgjidhja eshte ende larg.

Të ngjashme

Grupi

Kallezo