#Lajme, #edicioniinformativ ora 23:55 data 17 Shtator 2023 #TvKlan #KlanLajme

Spiker: Reis Çiço

Headlines 17 Shtator 2023

Zgjatet sezoni turistik, plazhet plot edhe në Shtator me shqiptarë dhe vizitorë të huaj.

Sezoni turistik shqiptar nuk mbyllet me gushtin. Plazhet e jugut të mbushur me pushues vendas e të huaj këtë mes shtatori. Kamera e Tv Klan ishte në Dhërmi, Shëngjin e Durrës ku operatorët turistikë thonë se kanë prenotime deri në tetor.

‘’Lonely Planet’’: Shqipëria, më e mira për udhëtime në 2023 mes 30 destinacionece.

“Lonely Planet”, një nga agjencitë më prestigjioze të turizmit renditur Shqipërinë mes 30 destinacioneve më të mira në botë për udhëtime për vitin 2023. Sipas saj vendi ofron peizazhe mahnitëse, kulturë të pasur dhe çmime konkurruese.

82-vjeçari vret me shkop bashkëshorten në Përmet. Viktima u gjet nga shërbyesja.

Krim i rëndë në një familje në një fshat të Përmetit ku një 80-vjeçare humbi jetën pasi u godit me shkop në kokë nga bashkëshorti i saj. Çifti i të moshuarve kishte pasur vazhdimisht konflikte për shkak se autori ishte i dhunshëm.

Pentagoni vë alarmin: Armët për Ukrainën po vidhen rrugës. Rrezik të bien në duar të gabuara.

Pentagoni vë alarmin se armët që po i dërgohen Ukrainës po humbasin rrugës.  Një raport sekret citon vjedhjen e municioneve në Poloni duke theksuar se rreziku është që ato të bien në duart e grupeve kriminale apo terroristëve.

Sfida me Çekinë, FSHF: 300 mijë kërkesa për bileta. Çdo stadium i pamjaftueshëm.

Federata Futbollit thotë se pati 300 mijë kërkesa për bileta për sfiden mes Shqipërisë dhe Çekisë. FSHF thekson se sistemi nga mbingarkesa dhe se asnjë stadium nuk mund të plotësonte kërkesat. Ndeshja do transmetohet si gjithmonë edhe në TV KLAN.

/tvklan.al