Lajme, #edicioniinformativ ora 15:30 data 2 Korrik 2024 #TvKlan #KlanLajme

Spiker: Redi Prifti

Headlines 2 Korrik 2024

Shqipëria në zi kombëtare për Kadarenë. Mbahet nesër paradite ceremonia zyrtare në hollin e TKOB

Presidenca Franceze, mesazh për Kadarenë: Jetoi dhe krijoi si njeri i lirë në një vend që s’ishte

PS, gati për në kuvend draftin për reformën zgjedhore pas deshtimit të konsensusit me PD

Gjysma e shqiptarëve jetojnë në shtëpi private. Pjesa më e madhe banon në hapesira të vogla

Goditet grupi i trafikut të drogës në Francë, 19 në pranga. Spak: Grupi drejtohej nga Shqipëria

Biden, i pakënaqur me gjykatën supreme për Trump. Dhënia e imunitetit, precedent i rrëzikshëm

Portugalia e Franca shkojnë në çerekfinale. Sonte sfida për Holandën, Turqinë, Austrinë e Rumaninë

/tvklan.al