Lajme Tv Klan 22 Mars 2021, ora 15:30Lajme Tv Klan 22 Mars 2021, ora 15:30

16:52 22/03/2021

Edicioni i Lajmeve Tv Klan 22 Mars 2021, ora 15:30

Spiker: Anjola Hamzaj

SHQIPERIA MERR VAKSINEN RUSE. MBERRIJNE 10 MIJE DOZA TE “SPUTNIK V”, DHURATE NGA EMIRATET E BASHKUARA

Shqiperia do te nise vaksinimin edhe me vaksinen ruse, “Sputnik V”, krahas Pfajcerit dhe AtraZenekes. 10 mije doza te saj mberriten sot ne Rinas, si dhurate e princit te kurores, se Emirateve te Bashkuara Arabe.

RAMA NE PARIS, DREKE PUNE ME PRESIDENTIN
EMMANUEL MACRON PER INTEGRIMIN E RAJONIN

Kryeministri Rama po zhvillon nje vizite ne France, me ftese te presidentit Emanuel Makron. Ata kane zhvilluar nje dreke pune ne pallatin presidencial, ku kane disktuar per integrimin dhe per zhvillimet ne rajon.

BASHA: ME 25 PRILL RINISIM RRUGETIMIN DREJT EUROPES. ENDRRA E THEMELUESVE TE PD-se DO BEHET REALITET

Ne pervjetorin e fitores se pare te zgjedhjeve nga Partia Demokratike, Lulzim Basha thote se me 25 prill Shqiperia do te rinise rrugetimin drejt Europes, per te bere realitet endrren e themeluesve te forces politike qe ai drejton.

KONSTITUOHET KUVENDI I KOSOVES. GLAUK KONJUFCA ZGJIDHET KRYETAR, USHTRON EDHE DETYREN E PRESIDENTIT

Konstituohet kuvendi i Kosoves. Glauk Konjufca eshte zgjedhur kryetar, me 69 vota pro dhe ka marre gjithashtu edhe detyren e presidentit te republikes, deri ne zgjedhjen e kreut te shtetit nga parlamenti i dale nga zgjedhjet e 14 shkurtit.

TRUMP PO PERGATIT NJE RRJET TE RI SOCIAL PER TE SFIDUAR “ARMIQTE” TWITTER DHE FACEBOOK

Ish –presidenti amerikan, Donald Tramp, po nderton nje rrjet te ri social, per te sfiduar Facebook-un dhe Twitter-in qe e bllokoi ate pas zgjedhjeve te nentorit. Nje keshilltar i tij premton se ky rrjet do te ripercaktoje krejtesisht gjithe lojen.Të ngjashme