lajme, #edicioniinformativ ora 15:30 data 22 Shkurt 2024 #TvKlan #KlanLajme

Spiker: Anjola Hamzaj

Miratohet marrëveshja për emigrantët me Italinë, Rama: Vepruam si vend anëtar i BE.

PS tërheq amnistinë nga votimi. Opozita: U dështoi pazari. Mazhoranca: Ruajmë traditën për konsensus.

Çmimet me pakicë, në kthesë rënëse. INSTAT: Ndikuan ushqimet dhe sektorët e shërbimit.

SPAK, marrëveshje me Anglinë për të luftuar trafiqet e pastrimin e parave.

Bujar Osmani, kandidat i BDI për president në RMV. Ahmeti: Presidenti i ardhshëm të zgjidhet nga parlamenti.

BE nis hetim ndaj TikTok. Dyshime se ka shkelur detyrimet për mbrojtjen e të miturve.

Kombëtarja, miqësore me Liechtenstein pak para Europianit. Luhet me 3 Qershor në Austri.

/tvklan.al