Lajme Tv Klan 22 Shtator 2022, ora 19:30


Lajme Tv Klan 22 Shtator 2022, ora 19:30

21:39 22/09/2022

#Lajme, #edicioniinformativ ora 19:30 data 22 Shtator 2022 #TvKlan #KlanLajme

Spiker: Reis Cico
Headline 22 Shtator 2022
Sesioni i 77-të i Asamblesë së OKB-së në New York, Kryeministri Rama takon Presidentin Joe Biden
FBI: Hakerat Iraniane, 14 muaj Brenda sistemeve Shqiptare. Balluku: Nuk humbëm asnjë të dhënë.
Nje hetim i FBI ka zbuluar se hakerat iraniane kane qendruar 14 muaj brenda sistemeve shqiptare dhe pasi vodhen te dhenat tentuan t’i asgjesojne ato. Zv.kryeministrja Balluku thote se nuk eshte humbur asnje e dhene.
Berisha thirrje për greva e protesta. T’i tregojmë vendin qeverisë së Edi Ramës.
Kryetari i Partise Demokratike, Sali Berisha, ben thirrje per greva ne mbare vendin dhe ftoi pedagogët, studentët, bluzat e bardha dhe uniformat blu qe t’u bashkohen shqiptarëve në protestat masive për të rrëzuar qeverinë Rama.
Zbulohet propozimi për çmimin e energjisë mbi 800KVW. KESH e FSHU i drejtohen ERE.
42.95 leke eshte propozimi i Korporates Energjitike Shqiptare dhe Furnizuesit te Sherbimit Universal per cmimin e energjise per konsumatoret qe do te shpenzojne mbi 800 kiloavatore ne muaj. Vendimi perfundimtar do te merret nga ERE.

15 mijë kuota bosh në universitete. Ezaurohen të gjitha vendet në mjeksi, inxhinjeri dhe arteve.
15 mije vende rezultojne bosh ne Universitete pas fazes se pare te regjistrimit, kryesisht ne shkencat e natyres dhe universitetin bujqesor. Ezaurohen kuotat ne 15 dege, me mjekesine, inxhinierine e artet qe rezultojne me te kerkuarat.
Laçi: Shqipëria, lojë agresive ndaj Izraelit. Futbollistët zbulojnë kërkesat e trajnerit.
Lojtarët e Kombëtares zbulojne se po përgatiten që të jenë sa me agresivë ne ndeshjen e te shtunes ndaj Izraelit, qe transmetohet ne Tv Klan. Stradegjia është e trajnerit Reja, i cili kerkon ta fitoje kete takim te rëndësishem te Ligës se Kombeve.
Të ngjashme