lajme, #edicioniinformativ ora 15:30 data 23 Shkurt 2024 #TvKlan #KlanLajme

Spiker: Anjola Hamzaj

Tragjedi në një familje në Durrës. Një 19-vjeçare vret babanë, e varros në oborr. Donte të më fejonte me zor.

Krimet brenda familjes në rritje. Sociologët: Shkak mungesa e komunikimit dhe modelet partiarkale.

Manja: Të hapur për amnistinë, por s’mund të falen protestuesit që kanë shkatërruar pronën.

Rriten me 41% transferta të parave nga jashtë. BSH: Llogaritë e individëve dhe bizneseve u frynë, ndikoi turizmi.

Ashpërsohen masat për ndotësit e mjedisit gjoba nga 13 – 26 milionë lekë për shkelësit.

Mediat daneze jehonë Shqipërisë. Harrojeni Athinën e Romën. Tirana është perla e paprekur.

Karnavalet pushtojnë Shkodrën. Aktivitete për 3 ditë në çdo cep të kryeqendrës së veriut.

/tvklan.al