Lajme Tv Klan 24 Mars 2021, ora 15:30Lajme Tv Klan 24 Mars 2021, ora 15:30

16:58 24/03/2021

Edicioni i Lajmeve Tv Klan 24 Mars 2021, ora 15:30

Spiker: Anjola Hamzaj

Headlines 24 mars 2021

NUK NDRYSHOJNE MASAT ANTICOVID. RAMA: DO TE MARRIM NJE SASI TE MADHE VAKSINASH

Komiteti Teknik i Eksperteve vendos te mos ndryshoje masat anti-covid. Ndersa kryeministri Rama paralajmeron ardhjen e nje sasie te madhe vaksinash dhe thote se prioritet mbetet vaksinimi masiv i te moshuarve.

SPITALI I FIERIT DREJT FUNDIT. NE 70 DITE JANE REALIZUAR 90 % E PUNIMEVE

Spitali i Fierit eshte drejt perfundimit. Dita e 70 e punimeve e gjen ate me godina teresisht te ndertuara, cka perben 90 perqind te vellimit. Koordinatori i projektit thote se ai do te jete gati ne javen e pare te muajit prill.

NIS ZYRTARISHT NESER FUSHATA ELEKTORALE. PS E PD ZBRESIN NE DY SHESHET KRYESORE

Nis neser zyrtarisht fushata elektorale per zgjedhjet e pergjithshme te 25 prillit. Dy kampet e medha, Partia Socialiste dhe Partia Demokratike do ta celin ate me takime ne dy sheshet kryesore te Tiranes, thuajse ne te njejten ore.  

SEKUESTROHEN PASURITE E DEVI KASMIT. ASETET ME VLERE DISA MILIONE  DOLLARE, PRODUKT I KRIMIT

Prokuroria e Tiranës ka sekuestruar 37 pasuri me vlerë disa milionë euro në pronësi të familjarëve të Devi Kasmit, i cili mbeti i vrarë gjatë një atentati në vitin 2018. Organi i akuzes thote se ato jane produkt i aktiviteteve kriminale.

SOT STERVITJA ZYRTARE PARA NDESHJES ME ANDORREN. KOMBETARJA, NE FUSHE PA MUNGESA

Kombetarja shqiptare e futbollit zhvillon sot stervitjen zyrtare para ndeshjes qe luan neser me Andorren. Grupi i Edi Rejas do te jete pa mungesa ne takimin e pare per kualifikueset e kampionatit boteror.Të ngjashme