Lajme Tv Klan 24 Nentor 2021, ora 19:30 - Tv Klan

Lajme Tv Klan 24 Nentor 2021, ora 19:30


Lajme Tv Klan 24 Nentor 2021, ora 19:30

20:50 24/11/2021

Edicioni i Lajmeve Tv Klan 24 Nentor 2021, ora 19:30 Lajme – News

Spiker: Drini Zeqo

RAMA: “OPEN BALKAN”

SEPSE BE NUK PO MBAN

PREMTIMET. TE HAPUR PER

PERFSHIRJEN E 6 VENDEVE

Mbahet ne Serbi takimi i radhës i Open Balkan. Në një ndërhyrje online kryeministri Rama tha se kjo nismë vjen për shkak të mosmbajtjes së premtimeve nga BE dhe se ajo është e hapur për gjitha vendet e Ballkanit Perëndimor.

PERFUNDON OPERACIONI

PER EMETIMIN EUROBONDIT

QEVERIA: 650 MLN EURO DO

TE PERKTHEHEN NE INVESTIME

Shqipëria finalizon emetimin e Eurobondit me vlerë prej 650 milionë euro dhe për herë të parë afati i shlyerjes do të jetë 10 vjet. Ministrja e Financave thotë se paratë do shkojnë për projekte madhore dhe sektorët kyç të ekonomisë.

PAMJET 3D/ SI NDODHI

AKSIDENTI TRAGJIK NE BULLGARI.

NIS IDENTIFIKIMI I VIKTIMAVE

SIPAS ANALIZAVE TE ADN-së

Rindërtohet në 3D momenti i aksidentit tragjik në Bullgari që u mori jetën 45 personave, shumica shqiptarë nga Maqedonia e Veriut. Nis në Sofje identifikimi i viktimave për të cilën është kërkuar analiza e ADN-së.

10 VIKTIMA DHE 609 RASTE

TE REJA ME COVID NE 24 ORE.

COVID GJUNJEZON HOLANDEN.

MBUSHET TERAPIA INTENSIVE

Pandemia gjunjëzon edhe një herë Holandën ku është rikthyer gjendja alarmante në repartet e terapisë intensive. Prej dyndjes së të infektuarve, autoritetet po dërgojnë qindra të shtruar për kurim drejt Gjermanisë fqinje.

KOSOVA RREZIKON TE

MBETET PA ENERGJI NE

DIMER. QEVERIA PARASHIKON

SERISH RRITJE TE ÇMIMIT

Qeveria e Kosovës u kërkon qytetarëve të kursejnë energjinë elektrike pasi në të kundërt rrezikojnë të mbeten në errësirë gjatë dimrit. Ministrja e Ekonomisë ka paralajmëruar gjithashtu rritje të çmimit të energjisë.

BENZEMA DENOHET ME

1 VIT BURG ME KUSHT DHE

75 MIJE EURO PER SHANTAZHIN

NDAJ SHOKUT TE SKUADRES

Karim Benzema u dënua me 1 vit burg me kusht dhe 75 mijë euro gjobë për shantazhin ndaj shokut të skuadrës Methju Valbuena. 6 vjet më parë disa persona i kërkuan atij para që të mos shfaqin një video me përmbajtje seksuale.
Të ngjashme