#lajme, #edicioniinformativ ora 23:15 data 4 Janar 2024 #TvKlan #KlanLajme

Headlines 4 Janar 2024

Rama kalon në skaner punën e qeverisë. Në 9 Janar, analizë për ecurinë e punëve dhe projektet për 2024.

Krim në familje në Tiranë, 63-vjeçari vret vëllain dhe veten.Shkak, konflikti për pronat.

Një ngjarje rëndë tronditi mëngjesin e sotëm Tiranën, teksa një 63-vjeçar vraU me armë zjarri vëllain e tij dhe më pas edhe veten. Shkak për këtë ngjarje dyshohet se janë bërë konfliktet që dy vëllezërit kishin për pronat në Dibër.

Dosja “metamorfoza”, apeli i GJKKO le në burg Shkelzen Breçanin. në qeli mbetet dhe Behar Bajri.

Gjykata e Posaçme e Apeli la në burg 4 të arrestuarit e dosjes “metamorfoza”, përfshi edhe ish-drejtuesin e policisë, Shkëlzen Breçanin. Në qeli pa afat do të qendrojë edhe Behar Bajrin, i cili u arrestua ne Francë si organizator i disa ngjarjevë kriminale.

Balla: Kemi goditur 47 grupe kriminale.Do dërgojmë në Itali predhën që i mori jeteën Aleks Nikës.

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla thotë se gjatë 2023 janë goditur nga policia 47 grupe kriminale. Ai kërkoi nga prokuroria të zbardhë ngjarjen e 21 janarit, ndërsa bëri të ditur se predha që i mori jetën Aleks Nikës do dërgohet për ekspertim në Itali.

Le Figaro: Shqipëria,ndër 15 destinacionet turistike të 2024. ka raportin më të mirë cilësi/çmim në Europë.

Pas CNN, është prestigjiozja franceze “Le Figaro” ajo që e rendit Shqipërinë mes 15 destinacioneve më të mira turistike për 2024. Teksa evidenton bukuritë natyrore dhe vlerat historike, ajo thekson se vendi ynë ka raportin më të mirë cilësi/çmim në Europë.

Cameron viziton Kosovën:Jemi këtu për t’iu përkrahur.Stabiliteti i Ballkanit, me rëndësi kombetare për Britaninë.

Sekretari i Jashtëm i Mbretërisë së Bashkuar, David Cameron konfirmoi gjatë në Prishtinë mbështetjen e plotë për Kosovën. Ai tha se siguria dhe stabiliteti i Ballkanit Perëndimor përbëjnë interes kombëtar për Britaninë e Madhe. /tvklan.al