#lajme , #edicioniinformativ ora 19:30 data 6 Nëntor 2023 #TvKlan #KlanLajme

Spiker: Reis Çiço

Headlines 6 Nëntor 2023

Shëngjini, qëndër pritjeje për mijëra emigrantë të Italisë. Rama dhe Meloni firmosin marrëveshjen.

Shqipëria nënshkruan një marrëveshje me Italinë për të pritur çdo muaj rreth 3 mijë azilkërkues që mbërrijnë në brigjet e vendit fqinj. Marrëveshja e firmosur nga Rama dhe Meloni parashikon ngritjen e qendrave te pritjes në Shëngjin e Gjadër.

Deputetët e përjashtuar të PD hynë në Kuvend nga kangjellat edritaret, bllokojnë Komisionet.

Deputetet e perjashtuar te Partise Demokratike hyjne ne ambientet e kuvendit nga kangjellat dhe dritaret. Pasi u perplasen me punonjesit e gardes ata arriten te pengojne punen e disa komisioneve parlamentare.

Berisha paraqitet në SPAK: Nuk mund të më detyrojë askush të shkel Kushtetuten.

Sali Berisha nuk paraqitet ne SPAK sic percakton masa “detyrim paraqitje e vendosur nga Gjykata e Posacme. Lideri demokrat deklaron se askush nuk mund ta detyroje te shkelje kushtetuten. Vendimit i bindet biznesmeni Fatmir Bektashi.

Dalin pamjet aksidentit te Kryeministria. I riu ‘’fluturon’’ disa metra, shoferi vë duart në kokë.

Dalin pamjet e aksidentit te ciftit te te rinjve te ndodhur nje dite me pare ne rrugen “Ismail Qemali”, prane Kryeministrise. Nje video e kamerave te sigurise tregon momentet e tmerrit kur te rinjte goditen nga nje makine qe levizte me shpejtesi.

Vdes i moshuari që u sulua nga pitbulli. Disa vende e kan[ ndaluar këtë racë.

Vdes 84-vjecari qe u sulmua nga nje qen i races Pitbull kater dite me pare ne Durres. Veterineret thone se qente e kesaj race nuk duhen mbajtur te patrajnuar, ndersa disa vende te botes i kane ndaluar ata per shkak te rrezikshmerise.

Mbyllet edicioni i parë i ‘’Love Island Albania’’, çifti fitues shpall fejesën në skenë.

Ueda dhe Arlindi janë fituesit e edicionit të parë të “Love Island Albania” që mbrëmjen e së dielës uli siparin në ekranin e Televizionit Klan. Përveç dashurisë që gjetën tek njëri-tjetri ata fituan edhe çmimin e madh prej 50 mijë eurosh.

/tvklan.al