Lajme Tv Klan 6 Tetor 2022, ora 15:30


Lajme Tv Klan 6 Tetor 2022, ora 15:30

18:08 06/10/2022

#Lajme, #edicioniinformativ ora 15:30 data 6 Tetor 2022 #TvKlan #KlanLajme

Spiker: Anjola Hamzaj

Headline 6 Tetor 2022

Mblidhet në prangë samiti i komunitetit politik Europian dhe liderave të vendeve antare te BE.

Berisha: Negociata me grupin e Alibeajt dhe aleatet për kandidate të përbashkët në zgjedhje.

Lirohet nga burgu ish-deputeti i PS Alqi Bllako, lihet në arrest shtëpie.

Dalin para gjykatës dy vellezërit vrasës me pagesë dhe 13 të arrestuarit e tjerë.

Kosova, 300 mln euro për imporit e energjisë. Paketë financimi për ngrohjen alternative.

Masakër në çerdhen e fëmijëve, ish-polici i përjashtuar për drogë vret 38 persona.

Shkrimtarja francize Annie Ernux fiton Nobelin në letërsi. E botuar edhe në shqip.
Të ngjashme