#lajme, #edicioniinformativ ora 15:30 data 8 Prill 2024 #TvKlan #KlanLajme

Spiker: Anjola Hamzaj

 Headlines 8 Prill 2024

Këshilli i Rregullores diskuton mbi mandatin e Olta Xhaçkës. Debate mes  mazhorancës e opozitës

Turizmi mbledh në Tirane 40 vende anëtare të OBT. Rama: Pritem 10 mln turistë. Sfide, ruajta e natyrës

Channel 4, dokumentar për Shqipërinë turistike: Eksploroni bukuritë dhe trashëgiminë historike

Digjet makina e drejtoreshës së taksave në bashkinë e Vlorës. Autori i maskuar, familjarët: Shkak, detyra

Mbi 8 mijë gra të papuna përfituan sigurime si nënë me tre fëmijë. Pjesa më e madhe në Tiranë, Elbasan e Shkodër

Osmani: Rusia po ndikon ne zgjedhjet presidenciale në RMV. S’ka qeveri të re pa ndryshuar kushtetutën

Trajnerët kërkojnë futbollistë më shumë në “Euro 2024”. UEFA pritet të marrë vendimin. /tvklan.al