#lajme, #edicioniinformativ ora 15:30 data 9 Janar 2024 #TvKlan #KlanLajme

Spiker: Anjola Hamzaj

Headlines 9 Janar 2024

Rama mbledh qeverinë në Lezhë. 2 ditë diskutime mbi riorganizimin e qeverisjes dhe partisë.

Ilir Beqaj, sërish në SPAK. Ish -ministri merret në pyetje për sterizilimin.

Vrasja me snajper në Vlorë, ende pa autor. Dyshime se qitësi ngatërroi shënjestrën.

Partneri grek i ngriti kurth, zbardhen të tjera detaje mbi vrasjen e 41 -vjeçares shtatzëne.

Boeing, drejt një krize të re. Avionet 737 max 9 shfaqin probleme me dyert.

Përçahen klubet e serie A. Kampionati, drejt reformës me 18 skuadra./tvklan.al