Lëkundje tërmeti gjatë natësLëkundje tërmeti gjatë natës

07:16 20/01/2021

Një tërmet me magnitudë 4.4 të shkallës Rihter lëkundi gjatë natës vendin tonë.

Tërmeti ra në orën 03:39 të së mërkurës dhe e kishte epiqendrën 32 kilometra nga Elbasani dhe 22 kilometra nga Pogradeci. Lëkundjet kishin një thellësi prej 2 kilometrash.

Lëvizjet sizmike shkaktuan frikë tek banorët megjithatë deri më tani nuk raportohet për dëme./tvklan.al


Të ngjashme