Lëkundje tërmeti në Shqipëri


Lëkundje tërmeti në Shqipëri

09:00 15/07/2020

Lëkundje tërmeti janë regjistruar mëngjesin e sotëm në juglindje të vendit.

Sipas Qendrës Sizmologjike Europiane tërmeti ka qenë me magnidutë 3.6 i shkallës rihter, me një thellësi prej 2 km dhe epiqendër 16 km nga Korça.

Tërmeti është regjistruar në orën 08:32. /tvklan.alTë ngjashme