Lëkundje tërmeti në veri të vendit

Lëkundje tërmeti në veri të vendit

09:19 14/09/2019

Epiqendra në afërsi të Bulqizës

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë në veri të vendit mëngjesin e sotëm. Tërmeti ka qenë me magnitudë 3.5 të shkallës Rihter, me epiqendër 12 km larg Bulqizës.

Instituti i Gjeoshkencave, Ujit dhe Mjedisit raporton se tërmeti është ndjerë në orën 05:58 minuta. Tërmeti ka pasur një thellësi prej 18 kilometrash. Deri tani nuk raportohen dëme apo të lënduar.

Tv Klan

LAJMET
Të ngjashme
KPT
KPT
UKT