Betohet Pjerin Ndreu

Betohet Pjerin Ndreu

10:35 14/08/2019

“Do jem kryetar i gjithë lezhianëve”

Nga kjo e mërkurë Lezhën e drejton Pjerin Ndreu, i cili  ka marre zyrtarisht detyrën si kryetari i ri i bashkisë.

Mbledhja konstituese dhe betimi i tij u bë në bibliotekën e qytetit.

Ish-deputeti socialist përballë të cilit në 30 Qershor kandidoi Eduard Ndocaj premtoi se do të jetë kryetar i të gjithë lezhjanëve

Para se të shkonte në zyrën e tij, kryebashkiaku i ri i Lezhës pati një përshëndetje edhe për mbështësit e tij në sallën e Pallatit të Kulturës.

Në rrugën Bashkisë nuk pati asnjë pengesë, pasi ish-kryetari Frrokaj e kishte liruar zyrën vullnetarisht. Të gjitha dyert ishin të hapura dhe Ndreu shkoi i qetë në bashki, ku jashtë saj e prisnin dhjetëra simpatizant dhe mbështetës të Partisë Socialiste.

Tv Klan
Grupi
LAJMET

Të ngjashme


Grupi