Lidhja e Eliza Dushkut me Shqipërinë


Lidhja e Eliza Dushkut me Shqipërinë

Autori: Blendi Fevziu

23:33 09/10/2012

Aktorja e famshme, Eliza Dushku është ngjitur në setet e xhirimit të Hollywood që në moshën 10-vjeçare. Ajo është vajza e një babai me origjinë nga Korça dhe një nëne daneze dhe angleze.

Eliza ka lindur në Boston dhe hera e parë që ka ardhur në Shqipëri është në vitin 2005. Së fundmi, aktorja ka realizuar një dokumentar të jashtëzakonshëm për Shqipërinë, i cili fundjavën e kaluar është shfaqur në Tiranë.

E ftuar në emisionin “Opinion, ajo ka folur për jetën e saj, familjen, karrierën, por edhe marrëdhënien e saj me Shqipërinë./tvklan.al


Të ngjashme

Autori: Blendi Fevziu

23:33 09/10/2012