Lihen në burg 6 të arrestuarit për vrasjen e Jan Prengës

Lihen në burg 6 të arrestuarit për vrasjen e Jan Prengës

19:39 21/02/2020

Vendimi i Gjykatës Speciale pas dërgimit të dosjes në SPAK

Gjykata e Speciale ka lënë në burg 6 personat e akuzuar për rrëmbimin dhe vrasjen e Jan Prengës.

Dosja u hetua fillimisht nga Prokuroria e Tiranës, por për shkak se hetuesit provuan se të prangosurit kanë vepruar si grup i strukturuar kriminal, hetimet u transferuan në SPAK.

Ata janë: Bajram Hajri, Elton Hajri, Leonard Hajri, Olsi Turja, Festim Bixhdili dhe Ardian Doçaj.

Tv Klan

Të ngjashme

Grupi

Kallezo