Lirohen 7 protestuesit e opozitës – TV KLAN

Lirohen 7 protestuesit e opozitës

U ndaluan pas tubimit të së hënës

Gjykata e Tiranës ka liruar nga qelia 7 protestuesit e opozite të arrestuar për protestën e se hënës. Gjykatësi Arben Micko ka caktuar masën e sigurisë “arrest shtëpie” për dy prej tyre, ndërsa 5 të tjerë do hetohen nën masën e sigurisë “detyrim paraqitje”.

Mbi këtë persona janë ngritur akuzat e kundërshtimit dhe goditjes së policisë, shkatërrim prone dhe shkelje e rregullave për lëndët plasëse.

Tv Klan

Kategori
KronikeTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*