Lirohet Platini

Lirohet Platini

15:30 19/06/2019

Michel Platini u la i lirë pas pyetjeve rreth çështjes së përcaktimit të Katarit si vendi organizator i Kupës së Botës në vitin 2022. Në daljen e komisariatit të Nonterrit, Platini tha ishte shumë zhurmë për asgjë dhe se nuk e kishte idenë çfarë lidhje kishte me këtë çështje.

Avokati i ish-kreut të UEFA-s tha se Michel Platini ishte thirrur në cilësinë e dëshmitarit. Katari fitoi të drejtën e organizimit të Botërorit në vitin 2010, kur Michel Platini ishte në krye të UEFA-s.

Tv Klan
Grupi
LAJMET

Të ngjashme


Grupi