Liverpool eleminohet nga ChampionsLiverpool eleminohet nga Champions

23:55 11/03/2020

Atletico Madrid e mund dhe në “Anfield ”, kualifikohet edhe PSG

Liverpool u eliminua nga Champions League pasi u mund nga Atletico e Madrid me rezultatin 3 me 2 në “Anfild” pas kohës shtesë.

Spanjollët kishin fituar edhe sfidën e parë. Në çerekfinale u kualifikua edhe PSG pas suksesit 2 – 0 me Borusia Dortmundin.

Ndeshja u zhvillua pa tifozë si masë parandaluese ndaj koronavirusit.

Tv Klan


Të ngjashme