Liverpool fiton Superkupën e Anglisë

Liverpool fiton Superkupën e Anglisë

21:28 30/07/2022

“Të kuqtë” mposhtën Manchester City

Liverpuli fitoi Superkupën e Anglisë duke mundur 3 – 1 Mançester Sitin të shtunën në Leister.

Një revansh i vogël ndaj ekipit të Guardiolës që i rrëmbeu titullin në javën e fundit të kampionatit në sezonin e kaluar.

Golat për “Të kuqtë” i shënuan Aleksandër Arnold, Salah dhe Nunjez, ndërsa për Sitin barazoi përkohësisht Alvarez. 

Ky është trofeu i 16-të i Superkupës së Anglisë për Liverpulin.

Tv Klan

Të ngjashme