Nunez realizoi golin e parë për vendasit në minutën e 17’. Në 45 mintuat e dyta, te kuqtë u treguan më të përmbajtur dhe Bradley përfitoi duke barazuar rezultatin në të 58’.

Por të kuqtë e rimorën menjëherë situatën nën kontroll dhe rimorën avantazhin me Mac Allister në minutën e 76’. Golin e tretë e shënoi Gakpo në fund të kohës së rregullt. Liverpool ka 70 pikë, 2 më shumë se Arsenal dhe 3 larg Manchester City. Emocione dhuroi sfida në “Stemford Brixh” mes Chelsea dhe Mançester Sitit, që përfundoi me rezultatin 4-3. 21-vjeçari i dha fitoren Çelsit në momentet e fundit të kohës shtesë.

Klan News